Urzadzenie diagnostyczne allegro

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej wartości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego użycie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, jakie potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje z jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i obserwowanie go na dodatkowym ekranie, a też zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, jak także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.