Badanie nasienia lomza

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno odbyć się badanie?Badanie to powinno się przeprowadzić w okresie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć też po nowego sposobu urazach w strony krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą zostać zrealizowane pewne standardy. Negatywnie na produkt mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać otrzymana w stanie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a dodatkowo nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna i zostać dostarczona w kompetentni rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich świeżość i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są oraz inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

https://goij-c.eu/se/

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi używa się i różnego rodzaju badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą istnieć dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono twórz kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi istnieć ich tak dużo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i nowego typu infekcje. W celu ich usunięcia realizowane są badania mikrobiologiczne.